blog

19-02-2020

Kiedy PrestaShop a kiedy WooCommerce?

Liczba osób kupujących w naszym kraju wciąż sukcesywnie wzrasta. Tak przedstawiają wykresy w raporcie  „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”. PrestaShop i WooCommerce to dwa najpopularniejsze oprogramowania różniące się od siebie modelem budowania e-commercowej platformy.

Czytaj więcej
13-02-2020

Czym jest UX i dlaczego warto używać go przy projektowaniu stron internetowych.

W ciągu ostatnich lat można zaobserwować dynamiczny rozwój w wielu dziedzinach nauki. Jest nią także obszar związany z rozwojem nauk internetowych. W 1993 roku Don Norman nadał sobie tytuł Architekta User Experience tym samym zapoczątkowując termin jakim jest UX.

Czytaj więcej
30-01-2020

Czym różni się optymalizacja strony od jej pozycjonowania?

W dzisiejszych czasach marketing internetowy to podstawowe działanie mające na celu

zwiększenie widoczności w internecie oraz efektywności w sprzedaży marki. Co zrobić by osiągnąć najlepsze efekty? Odpowiedzią na to pytanie jest SEM i SEO, dzięki którym uda ci się osiągnąć postawione cele w kontekście twojej witryny.

Czytaj więcej
20-01-2020

Własny serwer czy hosting u zewnętrznego dostawcy?

Jeśli chcemy założyć swoją stronę internetową, jest wiele kwestii, które musimy dokładnie przemyśleć. Jedną z nich jest decyzja o tym, na czym stawiać będziemy naszą stronę. Do wyboru mamy założenie własnego serwera bądź hostingu u zewnętrznego dostawcy. Najpierw polecamy zapoznać się z oba terminami i poznać ich różnicę.

Czytaj więcej
08-11-2019

Dlaczego warto posiadać certyfikat SSL na stronie?

Od dawna wiadome jest, że właściciele stron robią co mogą, by ich strony www były w zabezpieczone przed powrzechnie zdarzającymi się atakami hakerów lub wyciekiem danych. Przykładem tego typu zabezpieczenia jest certyfikat SSL. Protokół SSL daje możliwość szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Takie zabezpieczenie jest w tym momencie obowiązkiem każdej strony, na której istnieje możliwość rej

Czytaj więcej
09-10-2019

Jak przebiega proces tworzenia strony www z profesjonalną agencją?

Obecna ilość konkurencji na rynku doprowadziła do sytuacji, w której firmy muszą wyróżniać się już nie tylko ilością posiadanego asortymentu lub kompleksowością swoich usług lecz również sposobem prezentowania tego, co oferują. Idealnym sposobem na przedstawienie potencjalnym klientom, czym zajmuje się dana firma jest przygotowanie zachęcającej strony internetowej.

Czytaj więcej
17-09-2019

Co to jest WordPress?

WordPress jest to CMS, czyli system zarządzania treścią. Został zaprojektowany głównie do obsługi blogów. Umożliwia łatwą edycję i dodawanie treści. Odnosi się głównie do kontentu, czyli tekstów, plików multimedialnych i grafik. W zależności od tego jakie uprawnienia nadamy użytkownikowi, będzie miał różne możliwości modyfikacji zawartości na stronie.

Czytaj więcej
16-07-2019

Dlaczego warto prowadzić bloga?

Prowadzenie blogów większości z nas kojarzy się z blogami modowymi lub ze starannie przygotowanymi tekstami profesjonalnych redaktorów. Lecz w sieci znajdziemy blogi o przeróżnej tematyce, począwszy od prostych, amatorskich blogów, aż po ogromne komercyjne blogi znanych firm.

Czytaj więcej
28-06-2019

Czym kierować się podczas wyboru hostingu dla naszej strony?

Hosting strony internetowej jest niezbędny, a bez odpowiedniego hostingu dana witryna może słabo działać, dlatego dobry i przemyślany wybór jest bardzo ważny. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, zanim wybierzemy odpowiedni hosting dla naszych potrzeb.

Czytaj więcej
04-06-2019

Na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania strony www Twojej firmy?

Podczas projektowania strony www Twojej firmy należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, m.in. dla kogo jest przeznaczona strona, do czego ma służyć. Jeśli strona jest przeznaczona dla dzieci, tekstu powinno być możliwe jak najmniej, a więcej obrazków i animacji. Użytkownik który znalazł się na stronie powinien odrazu wiedzieć co przedstawia strona, jaki jest jej cel.

Czytaj więcej
13-12-2018

Strony www dla Deweloperów

Czy strona www dla dewelopera to temat na tyle odrębny i charakterystyczny by można stwierdzić że jest to coś znacznie różniącego się od reszty stron prezentujących ofertę firm i wymagającej osobnej analizy? Choć może się wydawać inaczej to jest to naprawdę osobna specjalizacja która tylko w pewnym zakresie dzieli wspólne cechy z innymi dobrymi zwyczajami w tworzeniu stron www.

Czytaj więcej
01-12-2018

Witamy na naszym blogu

Hello World!

Właśnie uruchomiliśmy nasz blog, jego tematyka będzie z grubsza związana z branżą w jakiej funkcjonujemy. Znajdować się tu będą wpisy poruszające techniczne i marketingowe związane m.in., z tworzeniem stron internetowych, kreacją i marketingiem.

Czytaj więcej