Jak nie dopuścić do spadku liczby wejść na stronę?

Jedną z najbardziej istotnych kwestii podczas prowadzenia własnej strony www jest ilość osób, które ją przeglądają i zapoznają się z dostępnymi na niej treściami. Powinniśmy dbać o to, aby wspomnianych wejść na stronę było jak najwięcej i aby ta liczba nie spadała z czasem. Najbardziej przydaje się do tego wysoka pozycja w wyszukiwarce Google na konkretne frazy, choć istnieje wiele innych metod, które pozytywnie wpływają na ilość wejść.

Jednym z popularniejszych sposobów na generowanie nowego ruchu jest używanie Social Media. Prowadzenie profili naszej firmy na tego typu platformach daje możliwość zapraszania nowych obserwatorów na naszą stronę. Bardzo często w opisach tych profili tzw. BIO, postach które tam dodajemy lub ogólnych informacjach o firmie mamy możliwość dodania linku do naszej strony. Dobrze jest tutaj zadbać o odpowiednie treści, które publikujemy w swoich Social Mediach. Jeśli będą one angażujące i interesujące dla naszej społeczności to zapewne osiągniemy większe zasięgi a tym samym zwiększymy liczbę wejść na naszą stronę. Mamy w tym przypadku do wykorzystania również płatne reklamy, które zapewnią dodatkowy ruch na stronie. Reklamy skierowane do odpowiednich grup odbiorców z pewnością przyczynią się do wzrostu zainteresowania naszą firmą a tym samym zwiększenia ruchu na stronie.

Kolejną, równie istotną kwestią jest wcześniej wspomniane pozycjonowanie naszej strony w Google. Powinniśmy zadbać o to, aby algorytmy Google dobrze oceniały naszą stronę i pozycjonowały ją w rankingu danych fraz. Warto zoptymalizować stronę pod kątem pozycjonowania, czyli przystosować jej parametry do obecnie panujących standardów – narzucanych przez Google. Jeśli to zrobimy, wspomniane algorytmy będą wysoko oceniać naszą stronę i proponować ją osobom, które szukają konkretnych zapytań w wyszukiwarce. Dzięki temu mamy możliwość zdobycia tzw. organicznego ruchu, który nic nas nie kosztuje i generuje się cały czas – ludzie ciągle wyszukują dane frazy w wyszukiwarce. Jeśli treści zamieszczone na stronie zainteresują nowych użytkowników, z pewnością po czasie staną się oni aktywnymi i cyklicznymi obserwatorami naszej strony.

Można też zastanowić się nad kwestią dodania na naszej stronie elementu, który umożliwi zapis na newsletter. Dzięki temu wszystkie zainteresowane osoby będą mogły otrzymywać powiadomienia o nowościach na stronie np. na blogu. Jest to dobra metoda na utrzymanie stałego kontaktu z osobami, które biorą aktywny udział w życiu Twojej firmy. W wysyłanych do klientów mailach możemy oczywiście zamieszczać link do strony aby po kliknięciu przekierowało nas na nią – to generuje dodatkowy ruch i zainteresowanie.