Co to jest WordPress?

Co to jest WordPress?

WordPress jest to CMS, czyli system zarządzania treścią. Został zaprojektowany głównie do obsługi blogów. Umożliwia łatwą edycję i dodawanie treści. Odnosi się głównie do kontentu, czyli tekstów, plików multimedialnych i grafik. W zależności od tego jakie uprawnienia nadamy użytkownikowi, będzie miał różne możliwości modyfikacji zawartości na stronie. Ponadto, WordPress to edytor wizualny, przypominający wszystkim nam znany program Microsoft Word.

Dlaczego akurat WordPress?

Na rynku jest wiele różnych CMS’ów, lecz WordPress wyróżnia się łatwością użycia oraz sposobem dodawania treści. W przeciwieństwie do innych, aby go używać, nie mamy potrzeby znać języków takich jak HTML czy PHP. Wszystkie operacje odbywają się graficznie – w panelu.

Społeczność WordPress

WordPress posiada jedną z największych tego typu społeczności internetowych, co przekłada się na dobre wsparcie techniczne w języku angielskim, zarówno jak i po polsku. Ogromna ilość użytkowników udziela się także na forum dyskusyjnym, gdzie w razie potrzeby można rozwiązać swój problem, czy nauczyć się obsługi nowych usług.

Wtyczki

Skrypt posiada kilkanaście tysięcy wtyczek dostępnych na swojej stronie domowej, dzięki którym WordPress stał się CMS’em, a nie tylko zwykłym skryptem do blogowania. Wtyczki udostępniane są za darmo, a ich ilość cały czas wzrasta. Używając wtyczek, powiększamy funkcjonalność WordPress’a o różne funkcję takie jak na przykład wprowadzenie możliwości zmiany języków na stronie, czy chociażby taką, która będzie wprowadzała różne zabezpieczenia na naszej stronie, które przykładowo, nie pozwolą botom na jej użytkowanie.

Szablony

Na stronie głównej WordPress’a możesz wybrać z pośród tysięcy różnych szablonów, które w łatwy i szybki sposób zmienią wygląd Twojej strony. Znajdują się tam zarówno darmowe jak i płatne szablony. Te płatne często oferują większą funkcjonalność, dodatkowe funkcje czy po prostu ciekawszy wygląd. Jedno jest pewne – każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jemu oraz jego oczekiwaniom.

Przyjazne SEO

WordPress jest doskonałą platformą dla przedsiębiorców, których działania marketingowe koncentrują się głównie w internecie. Jest on idealny dla firm, które na swoich stronach publikują dużo przydatnych treści. Ponadto WordPress umożliwia łatwe pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, co jest bardzo ważne. Dzięki pozycjonowaniu, witryna jest widoczna w wyszukiwarkach i staje się coraz bardziej popularna.

 

Istnieje wiele przyczyn, dlaczego WordPress jest tak popularny. Głównym z nich jest łatwość obsługi

ze strony klienta, który bez większej nauki może stać się redaktorem serwisu. Za WP w porównaniu

do konkurencji przemawia też to, jak rozbudowany a zarazem intuicyjny on jest. A co najlepsze – jest

darmowy.