Czy dobre opinie o sklepie internetowym mają znaczenie?

W dzisiejszych czasach nie wystarczy już zaoferować produktu w dobrej cenie, bowiem klienci, zwracają uwagę na wiele kwestii. Ważne może być to, jak prezentowane są produkty, jakie mamy dostępne metody płatności, formy i koszty dostawy, ale także jakie opinie ma sklep, co sądzą o nim inni klienci.

Co dają opinie innych klientów o naszym sklepie?

Aktualnie przez internet można kupić niemal wszystko, ale zakupy online mają pewne wady. Jedną z najważniejszych jest fakt, że klient nie może wziąć do ręki produktu i dokładnie go obejrzeć. Opinie innych użytkowników pozwalają potencjalnemu klientowi dowiedzieć się czy produkt jest rzeczywiście taki, jak na zdjęciach lub czy jest odpowiedniej jakości. Pozytywne oceny zachęcają nowych klientów do zakupów.

Opinie o sklepie lub o produktach są ważnym elementem budowania pozytywnego wizerunku i zaufania, pomagają również przyciągnąć do sklepu nowych klientów, a oprócz tego wpływają korzystnie na pozycjonowanie.

Gdzie zrobić miejsce na opinie i o co zadbać?

Opinie użytkowników można umieścić w specjalnej zakładce. Można również stworzyć slider, na którym będą wyświetlać się najlepsze recenzje. Jeśli zależy nam na opiniach klientów, formularz ocen powinien być anonimowy i łatwy do wypełnienia. Konieczność podawania różnych danych może zniechęcić użytkownika do wystawienia swojej opinii, nawet gdy jest zadowolony z transakcji. Warto pamiętać, że na ocenę klienta wpływa wiele czynników. Zdarza się, że użytkownik zadowolony jest z produktu, ale z obsługi w sklepie już niekoniecznie i właśnie ten element będzie decydujący przy pisaniu opinii. Również strona techniczna może mieć wpływ na to, jak postrzegają sklep klienci. Dlatego projektowanie e-sklepu warto zlecić specjalistom.