Dlaczego warto prowadzić bloga?

Prowadzenie blogów większości z nas kojarzy się z blogami modowymi lub ze starannie przygotowanymi tekstami profesjonalnych redaktorów. Lecz w sieci znajdziemy blogi o przeróżnej tematyce, począwszy od prostych, amatorskich blogów, aż po ogromne komercyjne blogi znanych firm. Blog firmowy może być narzędziem wspierającym SEO (pozycjonowanie strony), tym bardziej gdy będzie prowadzony regularnie oraz w sposób, który przyciągnie niejednego klienta. Lecz prowadzenie dobrego bloga, który wspomoże nam rozwijać naszą stronę, nie jest tak proste jakby się mogło wydawać.

Stworzenie bloga firmowego powinniśmy zacząć od przemyślenia na czym nam najbardziej zależy. Jeśli będzie to pozycjonowanie, to najlepszym sposobem, jest założenie go na zewnętrznej domenie, niepowiązanej z naszym serwisem. Taki blog będzie dawał linki zewnętrzne, co pomoże nam wypromować zarówno jego samego jak i naszą stronę. Bardzo istotnym jest zamieszczenie odnośnika do strony firmowej na naszym blogu.

Ciekawe treści i oryginalne pomysły – czyli jak przypodobać się robotom Google’a?
Roboty Google stają się coraz bardziej inteligentne i wychwytują wiele naszych lepszych i gorszych posunięć. Aby nasz blog firmowy był odwiedzany przez jak największą ilość osób, należy stworzyć go tak, aby został pozytywnie oceniony przez Google, ponieważ wtedy zostanie dobrze wypozycjonowany. Musimy zadbać o to aby dodawane na niego treści były ciekawe oraz żeby był po prostu przyjemny do czytania. Ważne też aby informacje pisane przez nas były oryginalne, ponieważ powielanie informacji zawartych na innych stronach jest dużym błędem, nie tylko dla odbiorców, ale również dla samego Google.

Systematyczność kluczem do sukcesu
Bardzo ważne jest to aby aktualizować naszego bloga co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu. Świeże, a przede wszystkim atrakcyjne treści będą generowały większy ruch, a co za tym idzie przyciągały większą ilość potencjalnych klientów. Częsta aktualizacja treści zostanie również zauważona przez Google, co przyczyni się do lepszego pozycjonowania naszej strony. Wyszukiwarka Google ocenia lepiej serwisy, w których treści są regularnie rozbudowywane.

Jakie treści powinniśmy umieszczać?
Blogi o różnej tematyce wymagają zróżnicowanego podejścia do tematu. Lecz prowadząc bloga firmowego, powinniśmy zwracać uwagę na kilka kluczowych aspektów. Ważne jest, aby umieszczać treści, które pokażą nas – jako firmę, oraz naszych pracowników jako profesjonalistów znających się doskonale na swoim fachu. Warto tworzyć wpisy, w których będziemy dzielić się tematami związanymi z naszą branżą. Możemy również pokazać jak działa nasza firma, czym zajmują się pracownicy oraz jak wygląda atmosfera wokół. Dzięki temu zdobędziemy zaufanie klienta, który chętniej wybierze naszą firmę ponad inne.

Prowadzenie bloga firmowego ma przede wszystkim pozytywny wpływ na proces pozycjonowania. Stały przyrost treści w serwisie, skutkuje zwiększeniem ruchu i poprawia pozycję w wynikach wyszukiwania. Aktywne strony zyskują przewagę nad tymi, które nie stosują takiej praktyki i dzięki temu potrafią dużo łatwiej zaciekawić klienta naszą firmą oraz ofertą.