Jak przygotować swoją stronę internetową na święta?

Nie ma nic nowego w stwierdzeniu, że okres świąteczny jest okresem wzmożonym jeśli chodzi o zakupy i wydawanie pieniędzy. Obecne czasy powodują również, że klienci zdecydowanie bardziej przekonują się do zakupów online. Wiele firm musiało przenieść się do internetu, gdyż tylko tam miały możliwość przetrwania trudnych czasów. Jeśli jesteś zatem właścicielem strony bądź sklepu internetowego, warto byłoby przygotować swój serwis pod szybką, bezpieczną i przede wszystkim intuicyjną formę.

Na co więc zwrócić uwagę? Na sam początek warto byłoby dodać jakiś element świąteczny. Zastanów się czy może Twoje logo pozwala na taką rozbudowę. Może czapka mikołaja lub coś związanego z nim? Pamiętaj o tym, że ludzie często kupują oczami i gdy na samej górze strony zobaczą  akcent świąt to zdecydowanie bardziej nastawi ą się na zakupy – no bo przecież są święta, trzeba kupić prezenty, a jak na stronie jest taki akcent to pewnie sami myślą o świętach i może robią jakieś promocje.

Ostatni element poprzedniego akapitu dotyczy właśnie promocji. Warto jest bardzo widocznie zaznaczyć (oczywiście jeśli taką promocję organizujemy), że taka akcja ma miejsce. Pomysłów na rabaty/zniżki jest sporo, jednakże warto pamiętać o ich dobrej prezentacji. Tutaj również możemy zastosować akcent świąteczny choć przede wszystkim powinniśmy skupić się na prostocie przekazu i jasnej informacji dotyczącej warunków promocji.

Jeśli sprzedajesz produkty fizyczne, warto zadbać w tym czasie o odpowiednią obsługę stanów magazynowych. Wzmożony ruch to więcej zamówień ale i więcej zwrotów. Postaraj się aby Twój sklep internetowy  informował na bieżąco klientów o dostępności danych produktów a jeśli nie masz ich obecnie na stanie, powiedz klientom kiedy będą dostępne.

Sporo osób zostawia prezenty na ostatnią chwilę. Wiąże się to z najbardziej wzmożonym tygodniem dokładnie przed świętami. Na takich serwisach jak Allegro, sytuacja została rozwiązana idealnie i bardzo zachęcająco dla klientów. Jest to prosty element, który mówi bardzo wiele o możliwościach dla klientów i szacuje czas dostawy. Klient może zobaczyć, czy dany produkt zostanie do niego dostarczony przed świętami. W sytuacji gdy taka osoba bardzo spieszy się ze zrealizowaniem zamówienia i otrzymaniem zamawianego produktu, bardzo ważne jest aby go o takiej sytuacji poinformować. Nie zostawiajmy klientów w niewiedzy i informujmy ich na każdym kroku.

Na koniec warto również zastanowić się nad dodaniem dodatkowej opcji jaką jest pakowanie na prezent. Jeśli chcemy się tym zajmować w imieniu naszych klientów, może to być sposób na przekazanie klientom dodatkowej wartości (która może wpłynąć na decyzje zakupowe klientów) ale również metoda na dodatkowy zarobek w firmie – pakowaniem i tak się zapewne zajmujecie a dodatkowa wstążka/kokarda czy inne pudełko to mały szczegół, który wiele może zdziałać.

Przygotuj się zatem na okres bardziej wzmożony i pamiętaj, że po świętach klienci nadal będą chętniej kupować i zamawiać nowe produkty/prezenty. Jeśli zastosujesz się do powyższych metod lub zlecisz nam ich wdrożenie, z pewnością poprawisz pozycję swojej strony, będziesz miał większe szanse na przekonanie nowych klientów i pokażesz im, że liczysz się z ich zdaniem i dbasz o stałe przekazywanie informacji – a to bardzo przyciąga klientów.