Kiedy warto zdecydować się na nową stronę internetową?

Czasem okazuje się, że nasza strona internetowa nie spełnia już naszych oczekiwań, a co ważniejsze – jej użytkowników. Wtedy konieczna może się okazać gruntowna przebudowa witryny lub nawet – postawienie nowej strony.

Znaki, że nasza strona potrzebuje przebudowy

Przestrzały layout. Trendy w web designie zmieniają się bardzo szybko. W projektowaniu stron internetowych, jak w każdej innej dziedzinie, obowiązują pewne trendy, aby nasza strona zachęcała odbiorców do odwiedzenia, warto się do nich dostosowywać.

Słabe zabezpieczenia. Strona powinna być bezpieczna zarówno dla nas jak i dla internautów. Brak odpowiednich zabezpieczeń, nie tylko niesie za sobą wiadome zagrożenia , ma także wpływ na pozycje w wyszukiwarce. Użytkownicy niechętnie wchodzą na podejrzanie wyglądające witryny, co przekłada się na ich gorszy wynik w wyszukiwarce. Szczególnie trzeba sprawdzić, czy strona posiada ważny certyfikat SSL, czy formularze są zabezpieczone przed możliwością wykradania danych osobowych, czy posiada odpowiednie informacje o plikach cookies oraz klauzulę RODO.

Brak responsywności. Dostosowanie stron do urządzeń mobilnych to dziś wręcz obowiązek. Jeśli chcemy by nasza strona odpowiadała obecnym standardom internetowy oraz przyciągała kolejnych użytkowników, powinniśmy to jak najszybciej uzupełnić.

Przestarzałe technologie. Stare technologie często nie są dopasowane do zmiennego środowiska internetowego. Korzystanie z takich przedawnionych rozwiązań może skutkować częstymi awariami na stronie.

Co lepsze? Przebudowa już istniejącej strony czy tworzenie całkiem nowej strony?

Wszystko zależy od wielkości i liczby zmian, które chcemy wprowadzić oraz kalkulacji, czyli które rozwiązanie jest bardziej opłacalne. Możliwe, że koszty płynące z dostosowania przestarzałej strony do naszych wymagań mogą znacznie przekroczyć wydatek, jaki ponieślibyśmy, gdybyśmy wybrali stworzenie strony całkowicie od początku. Dobrze opracowana i funkcjonalna strona będzie działać przez długi czas i generować zyski.